Wstęp

Witam Cię w mojej witrynie internetowej, którą prezentuję jako architekt prowadzący biuro projektów. Jeżeli tutaj trafiłeś to powodów może być całkiem sporo. Być może przejrzałeś już wiele stron poszukując architekta lub biura projektowego, któremu zaufasz i powierzyć realizację projektu. Zapewne masz sporo wątpliwości i pytań, które chciałbyś zadać. W każdym razie ciesze się bardzo, że trafiłeś na moją stronę, a ja postaram się Tobie pomóc.

O mnie

Nazywam się Artur Grzelec i jestem architektem. Posiadam wykształcenie w stopniu mgr inż. architekt. Potwierdzeniem mojego doświadczenia zawodowego jest nabycie uprawnień do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń. Jestem czynnym członkiem Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej.

Działam zgodnie z najwyższymi standardami zawodowymi, zgodnie z indywidualnym podejściem do każdego Klienta i powierzonego zadania projektowego. Szczególną uwagę przykładam do właściwych rozwiązań architektonicznych, technicznych oraz ekonomicznych. Dlatego dbam o cel jakim jest dobra architektura, zadowolenie Inwestora i poszanowanie przestrzeni.

Spokojnie, te informacje podaję po to, abyś nabrał przekonania, że trafiłeś na osobę, która posiada kwalifikacje zawodowe pozwalające podjąć się Twojego projektu i zrealizuje go zgodnie z najwyższymi standardami.

Zakres usług architekt biuro projektów

Przeglądając strony projekty na innych stronach, czytając opisy lub zwyczajnie oglądając obiekty, może zastanawiasz się jak to jest zbudowane, jak działa lub może coś się Tobie podoba. Tak, wynikiem działalności architekta są rozwiązania projektowe, w których uczestniczy jeszcze kilka branż, ale o tym dalej w odrębnym wpisie, który zatytułowałem, na czym polega zawód architekta.

Zadania projektowe jakich dotychczas się podjąłem były o rożnej skali złożoności. W każdym razie dotychczas opracowałem indywidualne projekty

 • indywidualne projekty domów
 • budynków mieszkalnych wielorodzinnych
 • obiektów użyteczności publicznej, biurowych, obiektów przemysłowych i magazynowych
 • przebudowy budynków istniejących i zabytkowych
 • projekty wnętrz
 • projekty urbanistyczne i zagospodarowania terenu

Zakres moich usługi obejmuje cały proces inwestycyjny. Począwszy od formułowania założeń programowo- funkcjonalnych poprzez koncepcje architektoniczne, poszczególne etapy projektowe aż po nadzór nad realizacją inwestycji. W zależności od skali przedsięwzięcia i oczekiwań Inwestora udział ten będzie zróżnicowany. Niemniej jednak wyodrębniłem kluczowe elementy moich usług

 • pomoc przy wyborze działki budowlanej oraz sprawdzenie możliwości zabudowy działki w  oparciu o uwarunkowania prawne
 • analizy funkcjonalności działki lub nieruchomości
 • opracowanie założeń programowo- funkcjonalnych
 • opracowanie koncepcji
 • etap projektowy- projekt zagospodarowania działki, projekt architektoniczno- budowlany, projekt techniczny, projekty wykonawcze
 • koordynacja projektów branżowych
 • przeprowadzenie procedur administracyjnych wymaganych do uzyskania pozwolenia na budowę
 • nadzór nad realizacją

Projektowanie zintegrowane.

Rozwój cywilizacyjny i techniczny z równoczesnymi przemianami w strukturze społecznej wymagają zapewnienia możliwości uczestniczenia w życiu społeczeństwa osób ze szczególnymi potrzebami. Coraz szerzej mówi się o konieczności dokonania modernizacji istniejących budynków oraz całych przestrzeni w kierunku zapewnienia dostępności. Dlatego projektowanie zintegrowane obejmuje aspekty techniczne, organizacyjne i prawne dotyczące budynków i urbanistyki, które składają się na otaczająca nas przestrzeń. Ponieważ projektując obiekty użyteczności publicznej korzystam z pomocy i doradztwa specjalistów w dziedzinie projektowania zintegrowanego moje projekty uwzględniają potrzeby osób ze szczególnymi potrzebami.

Jako architekt prowadzący biuro projektów

korzystam z najnowocześniejszych technologi obejmujących projektowanie BIM. Technologia ta daje możliwość wglądu w powstający projekt jak również prowadzenia np. analiz kosztów realizacji. Możliwość podgląd na trójwymiarowa bryłę doskonale wyjaśnia projekt jak również ułatwia dialog z architektem. Dzięki takim rozwiązaniom powstający projekt jest najlepiej dopasowany do oczekiwań Inwestora.