Projekt domu w Goleszowie

Indywidualny projekt domu w Goleszowie zlokalizowany na niewielkiej lecz malowniczo położonej działce.

Indywidualny projekt dla 4 osobowej rodziny. Parterowy, z wyraźnym podziałem na strefy dzienną, gospodarczą i nocną. Ekonomiczny w budowie i utrzymaniu a równocześnie efektowny w wyrazie, nawiązujący do lokalnej tradycji i funkcjonalny w użytkowaniu.

Cześć dzienna, będąca sercem domu, mieści się po stronie południowej i zachodniej. Zaprojektowane duże przeszklenia umożliwiają cieszenie się widokiem na góry Beskidu śląskiego i łączą cześć dzienną z tarasem zewnętrznym.

Kuchnia w postaci aneksu w części dziennej posiada wyjście bezpośrednio na taras zewnętrzny, Zapewnia urządzenie wygodnej przestrzeni do przygotowywania z wyspą i stołem do spożywania posiłków

Część nocna to sypialnie dzieci, rodziców, łazienki oraz garderoby.

Bryła budynku odzwierciedla podziały funkcjonalne. Nakryta jest dachem o zróżnicowanym układzie połaci a jednolitym kącie nacylenia połaci= 30 stopni. Pokrycie dachówka płaską typu Tegalit doskonale współgra z nowoczesną formą i kolorystyką.

Dbałości o poszanowanie środowiska to nowoczesne wyposażenie instalacyjne i wysokosprawne źródła energii cieplnej oparte na odnawialnych źródłach energii.